НАГОРОДА імені ІВАНА ВИГОВСЬКОГО

Польща

Vyhovskyi

НАГОРОДА імені ІВАНА ВИГОВСЬКОГО – це 12-місячне науково-дидактичне стажування у шести польських університетах для кандидата в галузі гуманітарних наук.

Чотиримісячні дослідницькі стажування у двох польських університетах для кандидатів у галузі:
- соціальних наук,
- точних наук,
- економічних наук,
- технічних наук,
- аграрних наук,
- теологічних наук/релігієзнавства,
- бібліотекознавства.

Програму спільно фінансує 21 польський університет.

Заявки, котрі повинні містити опис заслуг та досягнень кандидата, подаються навчальними закладами, інститутами, організаціями, установами, товариствами тощо або приватними особами. Заявку на нагороду можуть подавати також самі кандидати (за умови підтримки навчальними закладами, інститутами, установами або публічними особами). Просимо надсилати їх на адресу Студій Східної Європи до 1 лютого 2017 р.: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

1. ХАРАКТЕРИСТИКА

Нагорода імені Івана Виговського має на меті відзначення заслуг громадян України в розвитку науки, культури та громадського життя, у формуванні й розвитку громадянського суспільства в Україні та будівництві демократичної України, що прагне в Європу, поважає найкращі традиції колишньої Речі Посполитої та бере до уваги історичні, сучасні й майбутні зв’язки України з Польщею та Європою.
Нагорода була заснована у 2014 р. Студіями Східної Європи Варшавського університету (ініціатор), найважливішими польськими університетами: Варшавським, Ягеллонським, Вроцлавським, Університетом Адама Міцкевича в Познані та чотирма університетами, розташованими вздовж східного кордону Польщі: Університетом у Білостоці, Університетом Марії Кюрі-Склодовської в Любліні, Люблінським католицьким університетом, Жешувським університетом, а також Колегією Східної Європи у Вроцлаві та Національним інститутом Оссолінських у Вроцлаві.
Лауреат нагороди, кандидат у галузі гуманітарних наук отримує можливість пройти річне наукове стажування, відвідуючи по черзі 6 польських університетів, де може вести лекції на теми, пов’язані з історією або сучасністю України та регіону, польсько-українськими відносинами, а також займатися власною архівною та дослідницькою роботою. Стажування, передбачене нагородою, дає можливість українським дослідникам, що працюють у названих галузях, пройти 4-місячне дослідницьке стажування у двох польських університетах.

2. КВАЛІФІКАЦІЯ КАНДИДАТІВ:
a) набір кандидатів на нагороду розпочався 15 грудня 2016 р.,
b) кандидати на нагороду та стажування можуть зголошуватися до 1 лютого 2017 р.,
c) до кінця лютого Капітула на спеціальному засіданні приймає рішення про надання нагороди та стажувань,
d) реалізація програми в рамках нагороди розпочинається у вересні того року, коли надано нагороду.

3. ОБОВ’ЯЗКИ НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ:
a) стипендія 3500 злотих на місяць (якщо лауреат або стажер має науковий ступінь доктора наук або професора) або 2500 злотих на місяць (якщо лауреат або стажер має науковий титул магістра або кандидата наук),
b) належні умови проживання на період перебування в навчальному закладі,
c) призначення у кожному з університетів наукового керівника, що займається подібною тематикою,
d) надання книг університетських видавництв зі сфери зацікавлень лауреата.

4. ОБОВ’ЯЗКИ ЛАУРЕАТА/СТАЖЕРА:
a) 2 місяці перебування в кожному з університетів,
b) лауреат також зобов’язаний виступити з однією публічною лекцією та провести близько шести лекцій у навчальному закладі, котрий його прийматиме (згідно з рішенням навчального закладу),
c) звіт про стажування,
d) якщо результатом перебування лауреата/стажера в Польщі будуть публікації, обов’язком буде розміщення в них інформації про нагороду.

Інформація на сайті: http://www.studium.uw.edu.pl/?post/19032

Ви тут: Головна Дослідження Навчання Грантові програми Grant НАГОРОДА імені ІВАНА ВИГОВСЬКОГО