DSC0469513 - 25 квітня 2015 року
Технічний університет Ільменау, Німеччина

В рамках реалізації міжнародного TEMPUS-проекту DesIRE «Розробка курсів з вбудованих систем з використанням інноваційних віртуальних підходів для інтеграції науки, освіти та промисловості в Україні, Грузії, Вірменії», 544091-TEMPUS-1-2013-1-BE-TEMPUS-JPCR, учасником якого є Київський університет імені Бориса Грінченка, передбачено проведення навчання учасниківпроекту.

З 13 по 25 квітня 2015 року на базі факультету інформатики і автоматики Технічного університету Ільменау (м. Ільменау, Німеччина) проходило вдругий етап навчання учасників проекту - Весняна школа в Ільменау. Навчання включало в себе ознайомлення та практичні тренінги по використанню основного апаратного та програмного забезпечення вбудованих систем та віртуальних лабораторій, а також можливості їх впровадження і використання в навчальному процесі вищих і середніх навчальних закладів.

У навчанні та обговореннях основних тем проекту брали участь науковці вищих навчальних закладів України, Грузії, Вірменії, Словаччини, Німеччини, Австрії, Бельгії. Наш університет представляли: координатор проекту, проректор з інформатизації навчально-наукової та управлінської діяльності Морзе Н.В., доцент кафедри інформатики Литвин О.С., викладач кафедри інформатики Співак С.М.

Технічний університет Ільменау - один з чотирьох університетів в федеральній землі Тюрінгія. В університеті навчається понад 7 тис. студентів. Історія університету бере свій початок з моменту заснування в 1894 Тюрінгійського технікуму Ільменау, який в 1926 році було перейменовано в Інженерну школу Ільменау. В 1953 на базі технікуму створюється Вища школа електротехніки, яка в 1963 отримує статус Вищої технічної школи, а з 1992 року статус університету. Сьогодні університет складається з 5 факультетів: електротехніки і інформаційних технологій; інформатики і автоматики; машинобудування; математики і природничих наук; економіки.

Учасники Весняної школи навчались використовувати апаратне та програмне забезпечення вбудованих систем, а саме: електронні плати із відповідними сенсорами та актуаторами, електро-механічні фізичні системи, Arduinoshields, програмні пакети QuartusII, Arduino, AtmelStudio. Також проводили віртуальні та реальні віддалені експерименти із використанням он-лайн лабораторії GOLDi (GridofonlinelabdevicesIlmenau).

Під час перебування в Технічному університеті Ільменау учасники відвідали сучасні інноваційні інженерні і навчально-дослідні лабораторії та інститути Університету:
факультет машинобудування (Department of Mechanical Engineering),
Центр віртуальної реальності (Cave Automatic Virtual Reality),
лабораторію квадрокоптерів,
експериментальну установку для дослідженнятурбулентної конвекції повітря (Barrel of Ilmenau),
лабораторію техніки управління (Control Engineering Group),
Інститут Фраунгофера (AST Fraunhofer Institute Ilmenau),
лабораторію нейроінформатики такогнитивних роботів (Neuroinformatics and Cognitive Robotics Lab).
Цікавою була екскурсія на фабрику провідної міжнародної компанії з виробництва напівпровідникових мікросхем XFAB (м. Ерфурт, Німеччина), де нам було продемонстровано особливостітехнологічного процесу створення електронних плат.

За результатами діяльності всі учасники курсів отримали сертифікати з проходження навчання у Весняній школі в рамках міжнародного TEMPUS-проекту DesIRE.

Наступна зустріч за результатами діяльності по проекту DESIRE планується у червні 2015 р.
Фотогалерею з Весняної школи Ільменау можна переглянути у соціальній групі DESIRE на Facebook.

Ви тут: Головна Про нас Let’s Talk (чат) Блог Весняна школа в Ільменау (Німеччина) в рамках міжнародного TEMPUS-проекту DesIRE